Diablo 3

Pokračování populární herní série, Diablo 3 se skalní fanoušci pořádně načekali. Třetí díl akční roll playing hry bylo ohlášeno již před 4 lety a datum vydání se posouval stále dál a dál. A to nemluvě o předešlém dílu. Tedy o datadisku Lord of Destruction, který spatřil světlo světa už před 11 lety, tj. v roce 2001. A přeci jsme se dočkali, a přeci tu máme vytoužené datum vydání a přeci si Diablo 3 zahrajeme! To by to bylo, aby to nebylo.

diablo-3-1

Hra je kompletně ve 3D provedení, což bylo splněno hlavně na přání mnoha fanoušků, kterých se kolem samotné série Diablo pohybuje v řadech statisíců. Hráč bude mít k dispozici na hraní 5 jednotlivě odlišných postav (classes). U každých tříd není například o proti Diablo 2 pevně dané pohlaví, můžeme si tak vybrat zda chceme mít verzi „něžného“ pohlaví nebo tu mužskou. Nicméně mezi 5 hlavních tříd se řadí: Lovec démonů, Barbar, Mnich, Šaman a kdo jiný než Čaroděj (Wizard).

Novinkou je tedy plně zničitelné prostředí a fyzika ve hře. Ta běží na enginu Havok, na kterém bylo vytvořeno více jak 150 populárních her. Systém nové fyziky se projeví i na zabíjení nepřátel, tudíž budou usmrcení a likvidace ještě zábavnější (sadista!).

diablo-3-2

Mezi velké změny patří také systém doplňování života. V Diablu 2 a valné většině všech RPG her se používali nápoje na doplnění zdraví, to však v Diablu 3 možné nebude. Tam bude existovat tak zvané Health Orby, které bude vypadávat ze zabitých nepřátel a doplní tak určité množství života. Nicméně nápoje pro doplnění zde budou, každopádně nebudou plnit svou „hlavní“ funkci, neboť je například u obchodníka nekoupíme. Tvůrci ze společnosti Blizzard tuto změnu komentovali tím, že hra Diablo 2 tuto funkci doplňování života zneužívala  strádalo tak samotné atraktivitě hry. Touto změnou, by podle všeho měla být hra zábavnější a kooperativnější.

Hra je určena zatím jen pro platformu PC. Ačkoliv je to pro majitelé konzolí tak trochu „podraz“ o vývoji verze Diablo 3 pro konzole jako je Xbox 360 a Playstation 3, se diskutuje v pozitivních smyslech. Je tedy velice pravděpodobné, že je hra pro konzole rozdělaná. Zatím se ale držme faktů. Diablo 3 vyjde 15. května 2012, pro PC!