Monk

Monk (Mnich) je v pořadí čtvrtá ohlášená postava ve hře Diablo 3. Je to známý protagonista již z předešlých dílů, a to konkrétně z prvního dílu Diablo série. Tentokrát však přichází s kompletně novou škálou magií a skoro se začíná podobat postavě Assassina z Diabla 2. Monk se orientuje na bojová umění a ovládá různá speciální kouzla související s ním. Na útok většinou používá svou bojovou palici, a však dokáže bezprostředně použít i zbraně na blízko. Velkou novinkou u této postavy je fakt, že může používat tak zvaná komba. Jedná se o spojení více kouzel v jedno větší, silnější a mnohdy i ničivější , což najde svou potřebu hlavně ve velké přesile nebo u silnějšího protivníka. Kombo se vyvolá tak, že se použijí určité magie a kouzla v rychlém sledu za sebou. Jestliže mát tedy dobrý postřeh a reakci, může být pro vás tato „featura“ značnou výhodou.

Bojová umění:

Crippling Wave:

Tohle kouzlo má celkem tři stupně. Nejprve Monk udeří směrem doprava, potom doleva a ve finále se otočí o 360 stupňů. Na posledním stupni zasáhne všechny nepřátelské jednotky v okolí. Opravdu smrtící vlna. 

Impenetrable Defense:

Monk používá toto umění na obranu a převážně proti střelám, které na něho zrovna letí. Vyčaruje okolo sebe průhlednou kouli a každá střela, která do ní vejde odpálí svou útočnou palicí zpět, a útok se tak může bez problému obrátit vůči nepřátelům.

Seven-Sided Strike:

jedno z nejsilnějších kouzel Monka. Bohužel se na něj spotřebuje velké množství many (až polovina) tudíž ho nelze používat vícekrát v krátkém časovém rozmezí. Po vykouzlení vytvoří Monk sedm různých útoků na jednotlivé nepřátele v blízkém okolí.

Way of the Hundred Fists:

Toto kouzlo má celkem 3 fáze (stupně). Bezprostředně po vykouzlení zasáhne „výboj“ nepřítele. Posléze za velmi krátký čas vícekrát znovu zasáhne protivníka a nakonec způsobí silný úder, který zasáhne i okolní nepřátelské jednotky na mapě.